ALMERE - Op zaterdag 22 maart is het Landelijke Opschoondag. Heel Nederland gaat de strijd aan tegen zwerfafval. Ook in Almere zetten we ons samen in voor een schone en duurzame stad. Je kunt op verschillende manieren een steentje bijdragen. Doe je ook mee?

Programma

In een aantal wijken staan we van 11.00 tot 15.00 uur met een kraam waar je opruimmaterialen kunt lenen. Ben je klaar met opruimen? Lever dan je zak met zwerfafval en de geleende materialen in bij de kraam. Laat je gegevens achter om kans te maken op een mooie prijs!

Locaties schoonkramen

Wijk Plek van de kraam
- Almere Buiten, Molenbuurt Buurtcentrum De Wieken, Wipmolenweg 54
- Almere Haven, De Werven Speeltuin Speelhaven, Schoolstraat 259
- Almere Poort, Homeruskwartier Gebiedskantoor, Duitslandstraat 104 (hier staat geen kraam, maar je kunt bij het gebiedskantoor naar binnen lopen voor opruimmaterialen)
- Almere Stad, Noorderplassen OBS De Ontdekking, Kraaiennest 6
- Almere Stad, Stedenwijk Noord OBS Samenspel, Leeuwardenplein 34
- Almere Stad, Tussen de Vaarten Plein voor dansschool Yvette, Johan Jongkindstraat 16

Opschoon-ommetje

Liever in je eigen buurt zwerfafval opruimen? Dat kan natuurlijk ook! Nodig je vriend(in), buurman of buurvrouw uit of ga met je eigen gezin een opschoon-ommetje maken. Maak je eigen omgeving schoon en wordt weer verliefd op je buurt.

Zakken met zwerfafval kun je inleveren bij één van de schoonkramen of in je eigen huiscontainer of ondergrondse container doen. Lukt dat niet? Mail dan naar schoonsupporters@almere.nl, dan komen wij de zakken ophalen.

Zwerfafval opduiken

Wil je zien hoe het Weerwater wordt opgeruimd? Kom dan vanaf 10.00 uur naar de Esplanade in Almere Stad. Maar liefst drie duikverenigingen uit Almere (Duikvereniging Narwal, Aqua Bubblemaker Club en DuikVereniging Almere) komen in actie door zwerfafval op te duiken. Daarnaast staan ze klaar om je meer te vertellen over de duiksport.